يكشنبه 28 مرداد 1397
User ID
Password

  

کنفرانس اول:
مهندس حشمت الله منصف

حشمت الله منصف فارغ التحصیل رشته الكترومكانيك از دانشكده فني دانشگاه تهران در سال 1328 می باشد. مهندس حشمت الله منصف چهره دیر آشنای صنعت تاسیسات ایران است. حضور قوی و تاثیرگذار وی در جلسات کمیته تدوین مقررات ملی ساختمان در وزارت مسکن و شهرسازی، وی را به فردی بی بدیل در زمینه تاریخچه، اهمیت و مقررات ملی ساختمان در کشور مبدل نموده است. تدوین پیش نویس اولیه مباحث 14 و 16 این مجموعه مقررات از فعالیتهای اخیر وی بشمار می آید.
وی که با اقدام غافلگیرانه دبیرخانه کنفرانس در مراسم اختتامیه مواجه شده بود در سخنانی که همراه با شور و احساسات حاضرین همراه بود اظهار داشت: علت اینکه این کنفرانس برایم جاذبه داشت، خصوصی بودن آن بود. بخش غیردولتی در اجرای چنین کارهایی همواره موفقتر از بخش دولتی بوده است. در مورد تجلیل نیز باید بگویم: شرممان باد از این خرقه آلوده خویش...

کنفرانس دوم
مهندس اصغر حاج سقطی
مهندس اصغر حاج سقطی استادیار بازنشسته دانشگاه علم و صنعت ایران و از بنیانگذاران آموزش صنعت تاسیسات در مراکز دانشگاهی ایران بشمار می آید. وی تاکنون بیش از 20 جلد کتاب در زمینه های تاسیسات حرارتی و برودتی، انرژی خورشیدی، مدیریت انرژی، تاسیسات سردکننده و سردخانه ها را به رشته تحریر درآورده است.
از افتخارات مهندس حاج سقطی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
• دریافت جايزه و لوح تقدير از كنفرانس بين المللي انرژي هاي تجديد پذير - دانشگاه ردينگ انگلستان، 1992
• دریافت جايزه و لوح تقدير مشترك از سازمان علمي و آموزشي ملل متحد (يونسكو) و دانشگاه علم و صنعت براي طرح و اجراي اولين ساختمان خورشيدي در ايران
• برنده جايزه دوم گروه مكانيك، گنجينه دانائي، براي ترجمه كتاب "تاسيسات تبريد صنعتي: طراحي با هدف بهره وري انرژِي"
• برنده جايزه سوم گروه مكانيك براي تهيه كتاب "آموزش مديريت انرژي" 

کنفرانس سوم
مهندس محسن خلیلی
مهندس محسن خلیلی  در سال 1308 در تهران بدنیا آمد و مدرک لیسانس مهندسی الکترومکانیک خود را از در سال 1332 از دانشگاه تهران اخد نمود. از سوابق حرفه ای وی می توان به پايه گذاري ساخت لوازم و تجهيزات گازسوز در ايران، پايه گذاري ساخت تجهيزات تحت فشار براي ذخيره سازي و حمل سيالات گازي در ايران اشاره نمود. از سایر افتخارات ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
- پيشكسوت نمونه صنعت ايران (1381)
- مهندس برجسته مكانيك ـ به انتخاب انجمن مهندسان مكانيك ايران
- مهندس برجسته در زمينه مهندسي مكانيك به انتخاب فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران (1387)
- پيشكسوت نمونه صنعتي ايران (سال 1385)
- تقدير جايزه ملي بهره وري و تعالي سازماني (1385)
- قهرمان قهرمانان صنعت به انتخاب وزير صنايع (آذر 1389)

 

کنفرانس چهارم
مهندس عبدالحمید فضلی
     
     کنفرانس پنجم
دکتر سید مجتبی موسوی نائینیان
     
     کنفرانس ششم
مهندس محمدباقر معتمد
مهندس محمد باقر معتمد، فارغ التحصیل سال 1351 در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف تهران است.
ایشان پس از اتمام دوران تحصیلات وارد حوزه فعالیتهای صنعتی شده و از سال 54 فعالیتهایش را در صنعت تاسیسات بصورت جدی آغاز نمود.
ایشان به مدت حدود یک دهه در زمینه تولید دیگ و مشعل فعالیت نموده اند و هم اینک نیز به مدت 8 سال است که ریاست اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع را برعهده دارند.
مهندس معتمد، رئیس مرکز پژوهشهای اتاق اصناف تهرات و عضو اتاق فکر تدوین برنامه ششم توسعه می باشند.