يكشنبه 28 مرداد 1397
User ID
Password
کنفرانس پنجم
نسخه مالتی مدیای کتاب تبرید، اصول و روشها
طراحی و توسعه: دکتر فرزاد جعفرکاظمی

این کتاب در 8 فصل و با استفاده از آخرین اطلاعات موجود در صنعت تبرید تدوین شده و اطلاعات مورد نیاز کارشناسان و دانشجویان رشتههای مرتبط، به طریقی آسان، همراه با شکل در دسترس قرار میگیرد و مثال‏ها و پروژههای پیشنهادی در فصلهای مختلف، علاوه بر کمک به درک بهتر، خواننده را با مسائل کاربردی آشنا میکند. 
نسخه الکترونیکی این کتاب نیز که با هدف کاربری آسان (User Friendly) طراحی شده، علاوه بر دارا بودن ویژگیهای فوق، امکانات منحصر بفرد ذیل را نیز درخود جای داده است:
  • کلیه متون کتاب به صورت صوتی ذخیره شده و قابل شنیدن است. 
  • امکان رسم فرایندهای سایکرومتری توسط کاربر به صورت interactive
  • نمایش بسیاری از تصاویر بصورت انیمیشن
  • امکان اعمال تغییرات در سیستم و مشاهده اثرات آن (به عنوان مثال تغییر بار اواپراتور و بررسی تاثیر آن بر سوپرهیت) 
  • آزمونهای ارزشیابی در پایان فصول 
  • امکان نمایش جزئیات اجزای سیکل 
  • و ... 

کنفرانس چهارم

نرم افزار Persian HVAC
طراحی و توسعه: شرکت دقیق طرح سپاهان

Persian HVAC
 نرم افزاری است که جهت انجام محاسبات سیستم های تهویه مطبوع و مبحث 19 مقررات ملی ساختمان انواع ساختمانهای مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری مورد استفاده قرار می­گیرد. هدف از طراحی و تولید این نرم­افزار، محاسبه بارهای گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع انواع ساختمانها در 24 ساعت شبانه روز برای ماههای مختلف سال است.
از امکانات این نرم­افزار می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- وجود شرایط آب و هوایی بیش از 200 نقطه از شهرهای مختلف کشور به تفکیک هر استان مطابق با نشریه سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور
2- وجود میزان شدت روشنایی استاندارد مورد نیاز ساختمانهای مختلف براساس مبحث 13 مقررات ملی ساختمان
3- وجود میزان هوای تازه استاندارد مورد نیاز براساس مبحث 14
4- وجود میزان انرژی الکتریکی مصرفی کلیه تجهیزات الکتریکی ساختمانهای براساس استانداردهای جهانی
5- وجود میزان حرارت تولیدی کلیه تجهیزات الکتریکی و گازی در ساختمانها براساس استانداردهای جهانی
6- استفاده از کلیه جداول مباحث 19
7- وجود کلیه تجهیزات و سیستم­های سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع در بخش محاسبات سیستمها
8- قابلیت ثبت نمودار مشخصات هوا (جداول سایکرومتریک)
9- توانایی ثبت گزارشات محاسباتی سیستم ها و تجهیزات پخش حرارت مرکزی


کنفرانس سوم
نرم افزار محاسباتی تاسیسات مکانیکی ساختمان
طراحی و توسعه: مهندس شمس الدین رحیم زاده

این برنامه دربرگیرنده تمامی محاسبات لازم جهت ارائه یک پروژه کامل تاسیساتی می باشد. در این برنامه اطلاعات لازم و جداول مورد نیاز استاندارد محاسبات گنجانده شده است و محاسبات بر اساس شیوه های استاندارد صورت می گیرد.
در این برنامه که به زبان C++ تهیه شده است در بخشهایی که بایستی اظهار نظرهای مهندسی صورت گیرد، امکانات لازم پیش بینی شده اند و در بخشهایی که اعداد و ضرایب ثابت هستند، امکان تغییر از کاربر گرفته شده است. این برنامه کاملا به زبان فارسی تهیه شده و مشابهی ندارد. در این برنامه از محاسبات ضریب انتقال حرارت دیوارها، محاسبات مصرف آب، منابع کویلی، پمپ ها و بویلرها و چیلرها، همگی گنجانده شده است. با توجه به شکل برنامه و با توجه به اینکه در بخشهایی از طراحی پروژه، استفاده از اطلاعات محاسباتی الزامی است و در بخشهایی دیگر اطلاعات نقشه ها بایستی در محاسبات وارد گردد، تمامی این امکانات در برنامه پیش بینی شده است.
این برنامه دارای دو لایه زیر و رو می باشد. کلیه محاسبات که در پروژه ضرورت دارد در لایه رو دیده می شود و با چاپ گرفتن از گزارشات لایه زیر مشاهده می گردد. با توجه به اینکه در محاسبات پروژه تمامی مراحل محاسباتی و تمام پارامترهای لازم پیش بینی شده اند، این برنامه دارای جنبه های محاسباتی و آموزشی است و با اطمینان کامل به محاسبات آن می توان هر پروژه ای را انجام داد. جهت تکمیل برنامه و ارتباط آن با کاربران سایت مناسبی نیز به آدرس www.basc.ir در حال راه اندازی است که تمامی update های لازم از طریق آن به استفاده کنندگان برنامه منتقل خواهد